زیرپورتال استان کردستان
منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
تبليغ ها
آموزش
اخبار
اخبار
اخبار
اخبار آرشيوي
اداری مالی
تحصیلات تکمیلی
تربیت بدنی
جستجو
رويدادها
زمان ديجيتال
زمان عقربه اي
متون عمومي
منو
ورود كاربران
همايش ها
ورود كاربران
بيشتر
اخبار
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان کردستان، کرسی آزاد اندیشی با محوریت انتخابات با حضور مسئول نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه های پیام نور استان کردستان، اساتید و جمعی از دانشجویان، در دانشگاه پیام نور مرکز سنندج برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالمهدی عربشاهی مقدم به انتخابات پیش رو در چند روز آینده اشاره کرد و گفت: معیارهای انتخاب فرد کاندید شده برای تعیین سرنوشت مملکتی چند میلیونی ضرورت دارد که با تحقیق و تفحص در این راستا در نظر گرفته شود.
وی به اصل عقلانی و همان عبارت معروف «کار را به کاردان بسپارید» در زمینه خصوصیات فرد اصلح در انتخابات اشاره کرد و افزود: فرد منتخب از سوی مردم باید با دانش، نوآوری، تخصص، تجربه، و داشتن سعه سدر، و به رسمیت شناختن حاکمیت اسلامی از استقلال و آزادی کشور دفاع کند.
مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه های پیام نور استان کردستان اظهار داشت: کسی که در مسیر انتخابات و برای جمع آوری رای اسراف و بذل و بخشش می کند، یقین بدانید کیسه دوخته است و بعد از اتمام کار برای جمع آوری منفعت از دست داده اش، فقط به فکر مال اندوزی است.
حجت الاسلام و المسلمین عربشاهی در زمینه سیاست نامزدهای انتخاباتی تصریح کرد: اگر کاندیدایی انصاف را رعایت نکند و با تهمت و تخریب رقبا را از گردونه انتخابات بیرون براند و در اذهان مردم شک و شبهه ایجاد کند، انتظار خدمت خالصانه و در دست گرفتن سکان مملکت به پاکترین و بهترین شیوه را نداشته باشید.
وی با بیان اینکه برای شخصی که به مدت 4 سال بر مسند قدرت بنشیند، شعور و آینده نگری مهم است، افزود: باید امانتداری، اصالت خانوادگی، تعهد و غیرت، حسن سابقه خدمت به نظام، تربیت صحیح، ساده زیستی و خدمت به جامعه و قشر مستضعف را در کارنامه خود داشته باشد.
حجت الاسلام و المسلمین عربشاهی مقدم عنوان کرد: کاندیداهای انتخاباتی قبل از به دست گرفتن قدرت، وعده حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی را، به راحتی و روشن بیان می کنند اما بعد از آن وعده های خود را فراموش می کنند و به فکر منافع اقتصادی خود در این مدت هستند که این امر با شرع و احکام اسلام منافات دارد.
وی در پایان شرکت در انتخابات را لازم و ضروری دانست و خطاب به دانشجویان اظهار داشت: حضور در انتخابات و انتخاب فرد اصلح حق همه شهروندان ایرانی است و با عمل به وظیفه شرعی خود حق مطلب را ادا کنید.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما